De 5 største fordele ved at outsource bogholderiet

At vælge den rigtige partner til at håndtere økonomifunktionerne kan frigøre værdifulde ressourcer, optimere processer og sikre, at din virksomhed altid er et skridt foran. Dette bringer os til de 5 største fordele ved at outsource bogholderiet, som ikke kun lover besparelser, men også fred i sindet for virksomhedsejere.

interim regnskabsassistance

1. Du sparer penge

I de fleste tilfælde sparer vores kunder penge ved at outsource økonomifunktionen til os. Det skyldes blandt andet, at vi ikke laver andet, og derfor kan arbejde mere effektivt da vi kan skære spildtid, pseudoarbejde og andet væk og koncentrere os om keropgaven.

2. Altid en afløser klar

Du er ikke disponeret for en kritisk sygemelding eller opsigelse. Vi har afløseren klar ved ferie og sygdom.

3. Mere værdiskabene

Der følger et væld af kompetencer med når du outsourcer økonomifunktionen til os. Der er på alle opgaver tilknyttet en erfaren konsulent. Udover dette kan du få revisorhjælp til SKAT, moms og regnskab, men vi har også medarbejdere der kan hjælpe med løn, HR, og økonomisystemer.

4. Opdateret og ajour

Vi sørger for at du er opdateret med nyeste lovgivning, at dit system er toptunet, at jeres processer er tilrettelagt og kører så effektivt som muligt. Det gavner både dig og os.

5. God nattesøvn

Vi sørger ganske enkelt for at du kan sove trygt om natten, velvidende at der er styr på bogholderiet og SKAT og moms.

Få flere fordele ved outsourcing af af regnskab

Lær mere om, hvordan du kan outsource din virksomheds regnskab og økonomi: Læs flere fordelene ved at outsource dit regnskab og økonomi her.

Se hvem vi har hjulpet

Hvem er vi?

Repenso blev stiftet juli 2017 i Grønland. Stifterne bag er tidligere revisorer, som alle har det til fælles, at vi har arbejdet i et af verdens førende konsulenthuse i Grønland. Fra vores tid i Grønland erfarede vi, at det grønlandske marked manglede en seriøs udbyder, der kunne tilbyde outsourcing, løsninger af bogholderi og økonomistyring. Det blev startskuddet til Repenso. Siden har vi udvidet, og har nu fire afdelinger i Grønland og Danmark. Vores afdelinger er i Skanderborg, Køge, Nuuk og Ilulissat.

Læs mere om Repenso og mød alle medarbejdere her

Kontoret i Skanderborg - Nyheder

Tilmeld dig vores nyhedsbrev